10.0
Toplamda 2 oy verildi.

Bir Adam ve İneği – La Vache (2016)

-

One Man and His Cow

Bir Adam ve İneği – La Vache (2016)
Yıl: 2016
Ülke: Fransa
Tür: Macera , Drama ve Komedi
Yönetmen: Mohamed Hamidi
Aktörler: Jamel Debbuz , Lambert Wilson , Fatsah Buyahmed , Fed Benchemsi ve Hajar Masdouki
Galası: 2016-01-15
IMDb: 6.8 (1840 oy)
"The Cow" filmini çevrimiçi olarak kaliteli ve kayıt olmadan izlemenizi sağlar. Aktör Fatsah Buyahmed ile Başlat'a basın ve bu büyüleyici yolculuğa devam edin. Baktın mı, yapamadı mı? Yorumlarınızdaki gösterimlerinizi bize bildirin.
Mohamed Hamidi’nin La Vache’si twistli bir yol filmi. Gezici arkadaşları, Cezayirli çiftçi El Fetih (Fatsah Bouyahmed) ve Paris'in ünlü Salon de l'Agriculture'da yarışmaya girmeyi hayal ettiği ödül ineği Jacqueline'di. Senaryo yeni bir şey değil. Kabaca, 1959 tarihli Fransız filmi La Vache et le Prisonnier'in (İnek ve Ben) başrolünde Henri Verneuil'in başrol oynadığı komik aktör Fernandel'in yönettiği esastır. Verneuil’in filmi büyük bir hit oldu ve aynı şekilde Hamidi’nin La Vache’si de Alpe d'Huez kayak beldesinde düzenlenen son Komedi Film Festivali’nde panoyu süpürdü. Bouyahmed'in eğlenceli, dokunaklı merkezi performansıyla bu nazik komedi çekiciliğini görmek çok kolay. Ancak Hamidi şuruplu tatlılıkla baştan sona gidiyor ve Fransa’nın günümüz vizyonunu net bir şekilde gerçeğe aykırı bir biçimde ortaya koyuyor. Göçmen toplulukları ile gerginliklerin yoğunlaştığı bir zamanda, herkesin - hatta özel görevlilerin ve topuktan aşağıya nazikçe inişlerinin - masum Fetih'e açık kollarla karşılandıkları bir ülkeyi göstermek biraz titiz. Hamidi, filmin başında görülen sempatik, naif Fatah'ın kapanış kredisi ile palyaço, yükselen bir eğlence şekline dönüşme riski taşıyor.

El Fetih, Cezayir'deki küçük bir kasabada karısı ve iki çocuğuyla birlikte basit bir köylü hayatı yaşıyor. Gururu ve sevinci, prestijli Salon de l’Agriculture'de her yıl yarışmaya katılmaya çalıştığı Tarantaise inek Jacqueline'i. Onun zulmü sonunda karşılığını verir ve katılmaya davet edilir. Kasabası tarafından finanse edilen gemiyi, başkentin kuzeyindeki uzun yürüyüşe çıkmadan önce yola çıkmadan önce Marsilya'ya götürüyor. Yolculuğu olaysız ve kayınbiraderi Hassan'ı (popüler Fransız komedyen Jamel Debbouze) ile tanıştığı ve iflas etmiş soylu Philippe Philippe (Lambert Wilson) tarafından desteklendi. Bir film ekibi ile buluşma şansı El Fetih'i arkadaşlarının ve ailesinin eve sürprize uğrattığı bir internet hissi haline geldiğinde maceraları fark edilmez.

Bir Adam ve ineği, Hamidi’nin ikinci uzun metrajlı filmidir ve hem oyuncuları hem de Cezayir’in hikayesiyle aşina olduğu bölgede kalmıştır. Hem yönetmenlik başlangıcı olan Né Quelque Part hem de La Vache, Hamidi’nin günümüzdeki Cezayir’deki yaşamın çelişkilerinden mizahı çıkardığı konusundaki keskin gözlerini göstermektedir. Fransa'da cep telefonları, televizyonlar ve bilgisayarlar günlük bir zorunluluk olsa da, evdeki Fatah’ın köyü bir sette TV izliyor ve telefon görüşmeleri önceden yapılması gerekiyor. Hamidi, ısırılan bir sosyal yorum için bile yer bırakıyor. Fatah’ın erkek arkadaşları, Fransız kadınlarla Skype üzerinden açıkça flört edebiliyorken, karısı babasının mülkü sayılıyor ve bir başka köylü teklifinde, El Fetih’in eve dönmemesi gerekiyor. Fransız topraklarında, El Fetih'in yolculuğu, I'in karaoke versiyonunun Arapça'da yaşayacağı yüksek nokta ile daha geleneksel, daha az tatmin edici bir dönüşe giriyor. Lambert’in, sert burjuva Philippe’in rolü, anlaşılır ve elverişsiz olarak karşımıza çıkarılırken, Hassan çok fazla etkiye sahip olmak için çok geç verildi. Ve ne yazık ki Hamidi, sosyal medyadaki anlık şöhretin faydalarını çok kolayca kucaklıyor gibi görünüyor.
  •  Süre: 91dk Dakika
  • Ülke:
  • İZLENME: 728
  • BEĞEN: 1
  • BEĞENME: 2
  • 1080P
Yorum Alanı
blank
blank